Що не можна робити на Трійцю: повір’я та заборони травневого свята

23 Травня 2018 15:33

У свято Трійці землю називають іменинницею, вважається, що вона святкує свій день народження. Адже земля на цей час прикрашена свіжою соковитою зеленню і квітами, і подібно землі зеленими букетами, гілками і травами у цей святковий день також вбираються будинки і храми.

Тому основна заборона цього дня пов’язана саме із землею. На Трійцю ні в якому разі не можна проводити будь-які земляні роботи: рити, копати, орати, боронувати, встромляти кілки, косити траву і навіть садити рослини.

Особливо обережного поводження вимагають до себе цього дня дерева. Молоде зелене деревце – берізка, горобина, верба – часто використовується в Троїцьких ритуалах. Дівчата прикрашають його стрічками та вінками з квітів, завивають йому гілки і ворожать про свою долю. Тому на Трійцю також не можна рубати і пиляти дерева, ламати сучки, колоти дрова.


Що не можна робити на Трійцю в лісі

Трійця 2018

Трійця 2018 © depositphotos.com

За народним повір’ям, на Троїцькому тижні в наш світ приходять міфічні істоти – мавки і русалки. Це мертвонароджені немовлята або нехрещені померлі діти, вкрадені нечистою силою і унесені від батьків.

Трійця – це час, коли русалки можуть вільно відвідувати світ живих, перебувати на землі і всіляко шкодити людині. Щоб не зустрітися з ними, не можна на Трійцю поодинці ходити в ліс і в поле, інакше мавки можуть залоскотати до смерті, і людина пропаде. Також не можна водити в ліс коней і худобу.


Що не можна робити на Трійцю на воді

Та ж сама заборона на Троїцькі свята стосується і будь-яких водойм – річка, озеро, море. Протягом трьох днів заборонено купатися, інакше людину можуть потягти за собою на дно русалки.

Існує повір’я, що на Трійцю не обходиться без утопленика. Тому, як би не було жарко цього дня, краще не ризикувати і не перевіряти на собі цю прикмету.


Що не можна робити на Трійцю вдома

Свято є свято, а тому на Трійцю не можна виконувати будь-яку домашню роботу – прибирати дім, прати білизну, різати, стригтися, а також прясти, ткати, шити, вибілювати полотна. Виняток становить тільки приготування їжі та годування домашніх тварин.

За народними традиціями, на тих людей, хто не дотримувався заборони на Трійцю, чекало покарання і різні напасті. Наприклад, у тих, хто оре, худоба впаде. У тих, хто сіє на Трійцю, град поб’є посіви. У тих, хто пряде шерсть, вівці заблукають. Той, хто будує огорожу і в’є мотузки, сам зігнеться в дугу.

Джерело: tochka.net