Рідна Кіровоградщина https://kr.ridna.ua Wed, 23 May 2018 12:46:55 +0000 uk hourly 1 https://wordpress.org/?v=5.7.11 За тиждень на Кіровоградщині 37 людей захворіли на кір https://kr.ridna.ua/2018/05/23/za-tyzhden-na-kirovohradschyni-37-lyudej-zahvorily-na-kir/ Wed, 23 May 2018 12:46:55 +0000 https://kr.ridna.ua/?p=39 37 випадків кору вірусологічно підтвердили на минулому тижні на Кіровоградщині, повідомляє обласний лабораторний центр.

З них 10 – у дітей.

24 випадки в м. Кропивницький, із них 3-є дітей;
6 – в Новоукраїнському районі (3 дітей);
4 випадки в Олександрівському районі, із них 3 дітей;
2 випадки в Знам’янському районі (1 дитина);
1 – в Долинському районі.
І
з 37 нових випадків – 27 зовсім не щеплені, а інші мали по 1 дозі вакцини. Майже всі випадки пов’язані з завезення кору в наш регіон з інших, де реєструються підвищені рівні захворюваності, а також з раніше зареєстрованими випадками.

Мешканцям області нагадують, що єдиним надійним захистом від кору є своєчасна імунізація проти кору. На даний час в Кіровоградській області в достатній кількості вакцина бельгійського виробництва КПК Пріорікс (35 000 доз).

]]>
Алергія на цвітіння: як із нею боротися https://kr.ridna.ua/2018/05/23/alerhiya-na-tsvitinnya-yak-iz-neyu-borotysya/ Wed, 23 May 2018 12:37:09 +0000 https://kr.ridna.ua/?p=36 З року в рік наприкінці весни на багатьох із нас чакає одне з найпоширеніших сучасних захворювань – алергія. Голова болить, очі сльозяться, постійний нежить і часті чіхі. Діагноз тут ясний – сезонна алергія.

Сезонну алергію, або по-науковому поліноз, відчувають на собі близько 20% жителів нашої планети. І загострюється це захворювання в період масового цвітіння. З кінця квітня по липень у повітрі багато пилку рослин, який проникає в наш організм через слизову оболонку очей і носа.

Нерідко носії цього захворювання отримують на додачу кропивницю (висипи на шкірі), екзему, дерматит і навіть набряк Квінке. Крім того, в цей період хворі відчувають головний біль, слабкість і безсоння. За відчуттями це дуже схоже на сильно запущену застуду, яка протікає без підвищення температури.


Основні ознаки полінозу:

  • алергія долає хворого в один і той же час року;
  • у нього постійна нежить і водянисті виділення з носа;
  • хворий страждає від нападів чхання;
  • очі сверблять, сльозяться і стають червоними;
  • хворий відчуває слабкість, головний біль і безсоння.

Що викликає алергію 

Алергія

Алергія на тополиний пух: симптоми © depositphotos.com
  • Пилок понад 60 рослин може стати алергеном. Крім того, алергію можуть викликати й множинні реакції на кілька алергенів.
  • Дерева й чагарники. Усі вони в період цвітіння можуть стати носіями небезпечного для алергіків пилку. А ось алергія на тополиний пух – це міф, на думку медиків. Насправді алергію викликає не тополя, а пилок інших рослин, який потрапляє в тополиний пух.
  • Злаки. Жито, кукурудза, костриця, тонконіг, пирій найчастіше викликають алергічну реакцію.
  • Трави. Полин, лобода, амброзія, чорнобиль, а також рослини з жовтими суцвіттями (ромашка, календула, соняшник).
  • Спадковість. Лікарі говорять про те, що якщо хтось із ваших родичів страждав на поліноз, то в 15% випадків є можливість, що і ви отримаєте цю неприємну хворобу.
  • Слабкий імунітет. Цікавий і ще один факт: велика частина алергіків живе у великих містах, оскільки їхній імунітет сильно ослаблений.
  • Вік. Віковий рівень захворювання на поліноз – від 18 до 40 років, а перші симптоми хвороби виникають у період гормональних змін в організмі. Саме в підлітковому віці й починається ця хвороба.

Як вилікувати поліноз

Сучасна наука може допомогти упоратися з полінозом. Для початку потрібно визначити алерген, який його викликає. У цьому тобі допоможуть алергопроби та аналіз крові. Зазвичай лікування проводиться в той період, коли алергени в природі відсутні, тобто взимку.

Потім проводиться лікування системною імунотерапією, коли пацієнтові під шкіру вводять невеликі дози алергену і спостерігають за його реакцією. Після виявлення алергену його водять хворому за особливою системою, формуючи звикання організму.

Для лікування сезонного загострення полінозу треба приймати антигістамінні препарати.


Як боротися з алергією на пилок

Дотримуючись деяких простих правил, можна усунути неприємні симптоми цієї хвороби.

  • Щодня приймай душ, мий голову та міняй одяг. Пилок осідає на шкірі, волоссі й одязі, викликаючи алергічну реакцію.
  • Якомога частіше провітрюй приміщення й роби вологе прибирання.
  • Період цвітіння краще провести в іншому кліматі, наприклад, у горах або на морі.
  • Якщо дуже сверблять очі, не варто їх терти – краще промити теплою водою, а надворі носити сонцезахисні окуляри.
  • Не варто займатися фітотерапією: деякі лікарські рослини можуть викликати алергію.
]]>
Що не можна робити на Трійцю: повір’я та заборони травневого свята https://kr.ridna.ua/2018/05/23/scho-ne-mozhna-robyty-na-trijtsyu-povirya-ta-zaborony-travnevoho-svyata/ Wed, 23 May 2018 12:33:16 +0000 https://kr.ridna.ua/?p=33 У свято Трійці землю називають іменинницею, вважається, що вона святкує свій день народження. Адже земля на цей час прикрашена свіжою соковитою зеленню і квітами, і подібно землі зеленими букетами, гілками і травами у цей святковий день також вбираються будинки і храми.

Тому основна заборона цього дня пов’язана саме із землею. На Трійцю ні в якому разі не можна проводити будь-які земляні роботи: рити, копати, орати, боронувати, встромляти кілки, косити траву і навіть садити рослини.

Особливо обережного поводження вимагають до себе цього дня дерева. Молоде зелене деревце – берізка, горобина, верба – часто використовується в Троїцьких ритуалах. Дівчата прикрашають його стрічками та вінками з квітів, завивають йому гілки і ворожать про свою долю. Тому на Трійцю також не можна рубати і пиляти дерева, ламати сучки, колоти дрова.


Що не можна робити на Трійцю в лісі

Трійця 2018

Трійця 2018 © depositphotos.com

За народним повір’ям, на Троїцькому тижні в наш світ приходять міфічні істоти – мавки і русалки. Це мертвонароджені немовлята або нехрещені померлі діти, вкрадені нечистою силою і унесені від батьків.

Трійця – це час, коли русалки можуть вільно відвідувати світ живих, перебувати на землі і всіляко шкодити людині. Щоб не зустрітися з ними, не можна на Трійцю поодинці ходити в ліс і в поле, інакше мавки можуть залоскотати до смерті, і людина пропаде. Також не можна водити в ліс коней і худобу.


Що не можна робити на Трійцю на воді

Та ж сама заборона на Троїцькі свята стосується і будь-яких водойм – річка, озеро, море. Протягом трьох днів заборонено купатися, інакше людину можуть потягти за собою на дно русалки.

Існує повір’я, що на Трійцю не обходиться без утопленика. Тому, як би не було жарко цього дня, краще не ризикувати і не перевіряти на собі цю прикмету.


Що не можна робити на Трійцю вдома

Свято є свято, а тому на Трійцю не можна виконувати будь-яку домашню роботу – прибирати дім, прати білизну, різати, стригтися, а також прясти, ткати, шити, вибілювати полотна. Виняток становить тільки приготування їжі та годування домашніх тварин.

За народними традиціями, на тих людей, хто не дотримувався заборони на Трійцю, чекало покарання і різні напасті. Наприклад, у тих, хто оре, худоба впаде. У тих, хто сіє на Трійцю, град поб’є посіви. У тих, хто пряде шерсть, вівці заблукають. Той, хто будує огорожу і в’є мотузки, сам зігнеться в дугу.

]]>
Книжкове дерево і фото-трюки: у Кропивницькому стартував “Бібліофест-2018” https://kr.ridna.ua/2018/05/23/knyzhkove-derevo-i-foto-tryuky-u-kropyvnytskomu-startuvav-bibliofest-2018/ Wed, 23 May 2018 12:29:04 +0000 https://kr.ridna.ua/?p=30 Сьогодні у Кропивницькому біля обласної бібліотеки імені Чижевського розгорнули справжнє фестивальне містечко з літературною риболовлею, майстер-класами з виготовлення книжкових закладок і не тільки, ярмарком, конкурсами, подарунками. Усіх кропивничан запрошують приєднатися до заходу, який триватиме до 19:00.

Загалом для відвідувачів працівники бібліотеки та партнери фестивалю облаштували понад 30 локацій.

На фестивалі можна не тільки безкоштовно записатися до бібліотеки, а й отримати книжку в подарунок. Акція «Open-air. Книга загадка» пропонує всім охочим відповісти на питання і отримати за правильну відповідь книжку, яку можна буде зірвати з книжкового дерева.

IMG 4780

 Книгу ви не бачите: ні її назви, ні автора, – розповідає бібліотекар відділу абонемента Ольга Шпаченко. – Ми задаємо кілька простих питань, а відповіши на них, ви вибираєте книгу, яка вам сподобається за коротенькою антацією до неї.

IMG 4781

Поруч інша локація – “Книжковий фото-ТРЮК”, де можна зробити селфі з незвичайною книгою. Тут зібрані книги з обкладинками, які можна використати як фоторамку.

IMG 4778

Ще одна фоторамка для селфі – «Євробук», де також можна зробити фото на згадку.

Протягом дня тут відбуватимуться: екскурсія по виставці «Духовні скарби» (книжкова колекція О. Ільїна), «Поетична друкарня: поетичний мікрофон і майстерня римування», цикл віртуальних подорожей «Моя країна – Україна», фотовиставка «Туризм нас єднає», чайнворд «Рідне місто», розважально-пізнавальне лото «Літературна риболовля», презентація виставки-інсталяції «Теплі історії».

IMG 4736

IMG 4738

А ще на фестивалі можна придбати книгу, або взяти безкоштовно рослину в рамках локації «Візьми рослину у родину».

Традиційно на фестивалі працюють майстри, де можна навчитись різним декоративно-ужитковим технікам.

Завершиться свято американською вечіркою з DJ Maksim Day і Gail Nealy в холі бібліотеки. Розпочнеться дискотека о 17:00.

]]> Антикорупційни суд – чергова передвиборча афера Порошенка https://kr.ridna.ua/2018/05/23/antykoruptsijny-sud-cherhova-peredvyborcha-afera-poroshenka/ Wed, 23 May 2018 12:25:21 +0000 https://kr.ridna.ua/?p=27 Той факт, що Президент Порошенко розпочав свою передвиборчу кампанію, не викликає ніякого сумніву. Він активно їздить по маленьким містам, перерізає стрічки, розповідає трьохлітнім дітям на відкритті садочка в селі про децентралізацію та безвізовий режим з Катаром і Кувейтом.

Собі в заслуги він вирішив додати і створення Антикорупційного суду, мовляв, буде суд – корупції не буде.

Чому ідея з судом – повітряний замок?

Перш за все, з корупцією в Україні вже борються  (і програють):

– Національне антикорупційне бюро України;

– Спеціалізована антикорупційна прокуратура;

– Національне агентство з питань запобігання корупції;

–  Агентство з розшуку та менеджменту активів;

– Державне бюро розслідувань.

Але, за словами президента, вся біда сьогодні полягає в тому, що нікому судити корупціонерів.

Експерти неодноразово зазначали, що більшість країн, які успішно ведуть боротьбу з корупцією, не мають такого органу, як антикорупційний суд чи якась спеціальна прокуратура. Такими справами займаються загальні органи та структури і роблять це ефективно. Важко повірити в те, що ситуація з появою антикорупційного суду стане кращою, особливо після повного провалу судової реформи.

Проблема, перш за все, полягає сьогодні в законодавстві загалом. Більшість корупціонерів досі знаходяться на волі не тільки тому, що їх хтось «кришує», а й тому, що більшість діянь, які ми вважаємо корупційними,  законом такими не визначені. Наприклад, працівникам міністерств законом не заборонено створювати ФОП і надавати послуги міністерствам, в яких вони працюють. Корупційна схема – незаперечний факт, але законом не врегульована. Які питання можуть бути до суду, якщо величезна кількість сірих та напівсірих схем не криміналізовано?

Створення органу такого масштабу потребує значної підготовки матеріальної і правової. Якщо Верховна Рада найближчим часом підтримає рішення про створення такого органу, скоріше за все, працювати він почне аж під кінець року. Враховуючи, що анти рейтинг Порошенка сьогодні як ніколи зашкалює, користуватися цим органом він скоріше за все не буде. Тому в його інтересах використати процес створення Антикорупційного суду в рамках передвиборчої кампанії і, в разі поразки, зробити його не функціональним, аби не потрапити в обійми Феміди першим.

Валентина Різник,
Громадський рух “Рідна країна”
]]>
Микола Томенко в ефірі Politeka Online розповів чому виборцям слід бути обачними на майбутніх виборах https://kr.ridna.ua/2018/05/23/mykola-tomenko-v-efiri-politeka-online-rozpoviv-chomu-vybortsyam-slid-buty-obachnymy-na-majbutnih-vyborah/ Wed, 23 May 2018 12:22:28 +0000 https://kr.ridna.ua/?p=24 Сьогодні виборцю потрібно бути уважним як ніколи. З усіх боків – і влади, і опозиції – під час передвиборчої кампанії готується справжня клоунада.

По-перше, нам підсовують величезну кількість лівих людей в кандидати, які не асоціюються ніяк зі стратегічним баченням розвитку України, люди, як Онищенко, які займались корупційними схемами при Януковичу і при Порошенку. Зрозуміло, що для нього участь в гонці – це можливість піару та розповісти «одкровення корупціонера». Але всі забули справжнє призначення передвиборчої кампанії. Головне завдання – презентувати свою стратегію, програму та методи долання корупції, але якщо ви ще вчора нею відкрито займалися і про це постійно говорите, то, очевидно, вибори потрібно обходити стороною.

По-друге, я подивився статистику по Україні. Найсумніша у нас була історія в 2004 році. Зареєструвались в ЦВК 26 кандидатів, а в бюлетені залишилось 24. Найспокійніший виявився 1991 рік, тоді зареєструвались лише 6 кандидатів. На майбутніх виборах є вірогідність встановити рекорд, якщо зареєструються більш, як 25. Цей рекорд цілком ймовірно може відбутись, оскільки олігархи очевидно будуть виставляти по декілька кандидатів і кожен отримає свої функції – будуть боротися один проти одного. Люди розуміють, що вони не є серйозними кандидатами. Серед несерйозних кандидатів, можливо найбільше набере якийсь Зеленський чи Вакарчук, порівняно з ешелоном від олігархів, вони мають більшу впізнаваність. До речі, у Вакарчука та Онищенка можуть виникнути проблеми з нормою про постійне проживанням, оскільки один в Америці сидить, а другий – по Європі їздить.  Таке кількісне засилля цікаве для олігархів та електоральної історії, але для України точно несе негатив.

Зробити свідомий вибір в такому випадку дуже важко. Я прихильник заборони політичної реклами і вважаю, що увесь час кандидати повинні не висіти «біг-мордами» і по телевізору ролики одноманітні крутити, а постійно говорити про те, як вони планують рятувати Україну, щоб ми кожного дня чули дискусію і стратегію як і з ким вони планують це робити. Але не можливо влаштувати якісну презентацію і дискусію з кількістю 25 кандидатів, це перетвориться на цирк, який буде дуже дорого коштувати державі, оскільки в другий тур можуть зайти випадкові кандидати, а президентом стане людина, яка набрала всього15%.

Існує також парадокс з пошуком «нових політиків». Дивно чути, що Рабінович та Гриценко «нові політики», наче вони не балотувались до Верховної Ради по 5 разів, не брали участь у виборах президента та не мають за плечима політичної історії. В чому їх «новизна»? Для чого шукати людину, яка жодного дня не була в політиці і ніколи не відкривала Конституції, на посаду Президента.

Наша команда політичної партії «Громадський рух «Рідна країна» співпрацює зараз з науковцями, щоб визначити системні речі: на яких ідеях має базуватися стратегія; якою має бути програма та як здолати корупцію в Україні; як створити конкурентну національну економіку, що спирається на малий і середній бізнес, а олігархічний і сировинний тип економіки залишити в минулому.

Микола Томенко

лідер політичної партії «Громадський рух «Рідна країна»

]]>
У народі 23 травня вшановували Семена https://kr.ridna.ua/2018/05/23/u-narodi-23-travnya-vshanovuvaly-semena/ Wed, 23 May 2018 12:14:47 +0000 https://kr.ridna.ua/?p=18

opogode.ua

«Хто готує себе лише на те,

щоб впрягатися до плуга,

завжди матиме погоничів».
Олена Теліга

У народі 23 травня вшановували Семена. Особливо цей день відзначали жінки. Говорили, якщо на Семена зробити купіль з трав, то хвороби оминатимуть вас цілий рік. Також цього дня годували корів жовтими квітами, щоб молоко було жовтим, тобто жирним. А зібране у день Семена масло спеціально тримали для ліків, особливо дітям. І ще цього дня дуже боялися грому і для того, щоб він не влучив в оселю, викидали з хати коцюбу, лопату й помело.

За церковним календарем, 23 травня вшановують Апостола Симона Зилота; святителя Симеона, єп. Володимирського і Суздальського, в Києві, у Ближніх печерах; мучеників Алфія, Філадельфа, Кипріана, Онисима, Еразма та інших; мученика Ісихія Антіохійського; преподобну Ісидору, юродиву; блаженну Таїсію; Києво-Братську ікону Божої Матері.

Іменинниками 23 травня є:
Онисим, Симон, Ісидора, Таїсія, Семен.

23 травня народились:

1879 – Симон Петлюра – український політичний та військовий діяч, голова Директорії УНР (1919–1920).

1883 – Христина Литвиненко-Волторніст – українська поетеса, бандуристка. Автор збірок віршів «Широким шляхом», «Степові квіти», пісень і віршів для дітей.

1931 – Петро Балабуєв – генеральний конструктор авіаційної техніки АНТК. За його участі та під його керівництвом побудовані літаки: Ан-22 «Антей», Ан-72, Ан-74, Ан-32, Ан-28, Ан-124 «Руслан», найбільший у світі літак Ан-225 «Мрія». Герой Соціалістичної Праці. Герой України.

Чи знаєте ви, що:

  • Підсвічування очей червоним світлом протягом 2–3 хвилин підвищує нічну чутливість зору на півгодини. Цим способом користувалися армійські розвідники, ще в Першу світову війну.
  • Уважно придивіться до сузір’я Великої Ведмедиці. Якщо біля середньої зірки, в ручці ковша ви виразно побачите маленьку зірочку, значить, ваше око володіє нормальною гостротою. Такий спосіб перевірки зору був прийнятий у стародавніх арабів.
  • Очі людини, яка працює за комп’ютером, за день перефокусовуються з екрану на папір або клавіатуру близько 20 тисяч разів.

 

«Рідна країна»

]]>